Športna nedelja: zmagi Juventine in Primorja, poraz Krasa

Večina nogometnih ekip naših društev je igrala v gosteh.

Primorje bo danes igralo na domači Rouni (FOTODAMJ@N)

ELITNA LIGA
Pro Gorizia - Kras Repen 2:0 (0:0)
Strelca: Acampora 63. iz 11-m, Klun 74.
Kras Repen: D’Agnolo, Košuta, Kerpan, Brandmayr, Simeoni, Zappalà, Juren, Carlevaris, Črgan, Grujić, Sabadin; Grubizza, Cappiello, Celea, Maio, Kocman, Stanich, Petracci. Trener: Kneževič.
Kras je na goriškem stadionu Bearzot utrpel peti zaporedni poraz. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu.

Gemonese - Juventina 0:1 (0:0)
Strelec: Veljkovič 92.
Juventina: Malusà, N. Marini, F. Marini, Racca, Popovič (Innocenti), Zorzut, Hriberšek, Zuliani (Veljković), Fiorenzo (Kogoj), Kerpan (Romanelli), Bonini. Trener: Nicola Sepulcri.
Po grdi tekmi, med katero sta obe ekipi veliko grešili, se je Juventina dokopala do izredno pomembne zmage v sodnikovem dodatku. Belo-rdeči so vknjižili dragocene tri točke po zaslugi Omarja Veljkovića, ki je lansko sezono izgubil zaradi hude poškodbe, tokrat pa je postal junak dvoboja. V 87. minuti je nadomestil Zulianija, v izdihljajih tekme pa je premagala nasprotnikovega vratarja Menegona ter tako doprinesel štandreškemu moštvo zlata vredne točke v boju za obstanek.

PROMOCIJSKA LIGA
Pro Romans Medea - Sistiana Sesljan 4:2 (1:1)
Strelca: Del Rosso 29., Sammartini 47.
Sistiana Sesljan: Gon, Pocecco (Fabris), Del Bello, Francioli, Zlatič, Carli, Del Rosso (Colja), Appiah, Sammartini, Miklavec (Dragosavljević), Tawgui. Trener: Musolino.
Sistiana Sesljan je imel uvodoma v rokah vajeti igre, nato pa so gostitelji izkoristili napake gostov in predvsem nezbranost v fazi obrambe. Po prvem delu je bil izid neodločen. Nato so rumeno-modri povedli. V nadaljevanju je Romans Medea uspel spreobrniti izid v svojo korist. Prvi adut vižoveljske ekipe Saša Božičič je zaradi poškodbe sedel na klopi.

Primorje - San Giovanni 5:0 (4:0)
Strelci: Lionetti 2, Semani, Sain, Girardini
Primorje: Contento, Sain, Millo, Tomizza, Benvenuto, Marincich, Cofone, Semani, Girardini, Lionetti, Casseler. Trener: Allegretti.
Nogometaši Primorja so tudi tokrat na domači Rouni osvojili celoten izkupiček. Že po prvem polčasu je bil izid 4:0. V prihodnjih treh krogih čakata Primorje dva derbija. V nedeljo bodo rdeče-rumeni igrali v Tolmeču. Nato pa doma proti Mladosti in v Vižovljah proti Sistiani Sesljanu.

Zaule - Mladost 0:0
Mladost: Cantamessa, Iodice, Mania (Furlan), Tabai, Candusso, E. Cadez, Malaroda, Petronio, Merlo (Ligia), Sangalli (Caus), Pierobon. Trener: Caiffa.
Na zelo tehnični in taktični tekmi v Žavljah sta si Zaule in Mladost razdelili izkupiček. Obe ekipi nista imeli veliko priložnosti za gol. Kako več so morda imeli gostitelji. Delitev točk je bila na koncu pravična. Za Mladost je peti zaporedni pozitivni izid (tri zmage in dva neodločena rezultata).

1. AMATERSKA LIGA
Isonzo - Primorec 0:0
Primorec: Fabris, Selaković, De Leo, Comi (Laghezza), Frangini, Suppani (Školnik), Krasniqi (Kastrati), Facchin, Caselli (Buonpane), Di Corato (Piras), Iadanza. Trener: De sio.
Rdeč karton: 90. Iadanza
Primorec se je z gostovanja v Špetru ob Soči vrnil z dragoceno točko. Isonzo je v prvem polčasu zgrešil najstrožjo kazen. Primorec se je v glavnem urejeno branil, tako da je bila delitev točk zaslužena.

Rivignano - Vesna 1:0 (0:0)
Vesna: Carli, Nabergoi, Latin, Veronesi (Burattini), Capuano, Renar, Bubnich (Grilanc), Mule, Vallefuoco, Sbrocchi (Nigris), Furlan. Trener: Franca.
Vesna se je urejeno branila skozi celotno tekmo, kar pa ni bilo dovolj, da bi iz Rivignana plavi odnesli vsaj točko. V 75. minuti je domai nogometaš izkoristil odbito žogo v Vesninem kazenskem prostoru in premagal vratarja Carlija. Pri Vesni, ki je igrala z okrnjeno postavo, je moral zaradi poškodbe že v 7. minuti iz igrišča Bubnich. Na klopi je tokrat sedel Franca, saj je trener Fabio Maranzana danes sodeloval na maratonu v New Yorku.

Sangiorgina - Zarja 2:0 (1:0)
Zarja: Budicin, Spinelli (Spadaro), Norante (Racman), Varglien, Bečaj, Albertini, Vascotto (Cepar), Tarable, F. Bernobi, Zucchini, Cappai. Trener: Campo.
Ekipa bazovskega društva je v San Giorgio di Nogaru odigrala eno najslabših tekem v letošnji sezoni. Gostitelji so zadeli po en gol v vsakem polčasu. Poraz Zarje je bil zaslužen.

2. AMATERSKA LIGA
Azzurra - Gaja 6:0 (2:0)
Gaja: Paulic, Gargiuolo, Spena, Palermo (Fediani), Calzi, Vidoni, Iurissevich, Urbani (Torcello), Saule (Bernobi), Santoro, Mania (Sovic). Trener: Venanzi.
Po zelo slabem drugem polčasu je Gaja v Gorici prejela kar šest klofut. V prvem polčasu so bili Venanzijevi fantje še zbrani. V drugem delu pa so povsem popustili.

Breg - Romana 1:3 (1:0)
Strelec: 10. Halili
Breg: Blasevic, Calabrese, Rossone, Bolcic (Daris), Andreasi, Maselli, Madrussani (Spinelli), Galatà, Martini, D. D’Alesio, Halili. Trener: Lacalamita.
Breg je po prvem polčasu vodil. V drugem delu pa so gostitelji v Dolini popustili na celotni črti in gostje so zasluženo odnesli domov celoten izkupiček.

Copyright 2018 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

Za komentiranje morate biti prijavljeni

PRIMORSKI DNEVNIK PROTI SOVRAŽNEMU GOVORU
VIRTUALNO JE RESNIČNO.
Na spletu govorim ali pišem samo to, kar si upam tudi osebno povedati.
SEM TO, KAR SPOROČAM.
Besede, ki jih izbiram, pripovedujejo o tem, kakšen sem; me predstavljajo.
PREDEN KAJ POVEMO, MORAMO POSLUŠATI.
Nihče nima vedno prav, tudi jaz ne. Druge poslušam s poštenostjo in odprtostjo.
O IDEJAH LAHKO RAZPRAVLJAMO.
Ljudi moramo spoštovati. Človeka, ki zagovarja mnenja, s katerimi se ne strinjam, ne spreminjam v sovražnika, ki ga je treba uničiti.
ŽALITVE NISO ARGUMENTI.
Ne sprejemam žalitev in agresivnosti, niti v podporo mojih trditev.

VSE ANKETE

Ali menite, da se klimatske spremembe pri nas že udejanjajo?

ostale novice

Luka Dončić prehitel sireno

Slovenski košarkar spet zmagal po daljšem obdobju suše v ligi NBA

7. novembra 2018 | 09:52

Ronaldinho z le 6 evri na osebnem računu?

Brazilski vladi dolguje približno dva milijona evrov

6. novembra 2018 | 19:15

Odbojkarski derbi na osi Lakotišče, Števerjan, Štmaver

Po nedeljski tekmi me Mondovijem in Alessanom smo se pogovorili z Jernejem Terpinom, Sandijem Persoglio in Davidom Umkom

7. novembra 2018 | 13:45